Leko u stotoj utakmici na klupi Jaruna do pobjede u furioznoj završnici, od 87-93 minute tri gola i dva preokreta. Sesvete otvorile s dvije prilike, a potom je uslijedila kazna.

SESVETE - JARUN 0:1 (2:3)

ZAGREB – ŠRC Sesvete. Gledatelja: 350. Glavni sudac: Lacić (Split) . Pomoćni suci: Brajković (Šibenik) i Kamenarić (Sv. Ivan Zelina). Četvrti sudac: Sočo (Stobreč). Delegat: Lukšić (Velika Gorica). Kontrolor suđenja: Dujela (Zadar).

SESVETE: Žiger, Kulenović, Duvnjak ( od 85 Brigić), Čuljak (od 46 Perić), Banović, Matić (od 72 Regetaš), Sušak, Vuksanović, Mamić, Braun, Domazet (od 46 Topić)

Trenerica  Mario Rac

JARUN: Sajko, Grdenić, Dajčer, Turčin (od 87 Domančić), Tadić, Mađarić (od 87 Dyoke), Abramović (od 76 Mateković), Pranjić, Aventisian (od 87 Alghoul M.), Smoljo, Ibanez

Trener Jerko Leko

STRIJELCI: 0:1 - Pranjić (10' ), 1:1 - Topić (78' KU), 2:1 - Braun (87'), 2:2 - Dajčer (88'), 2:3 - Alghoul M. (90+3 KU)

Gradski derbi između Sesveta s istoka i Jaruna zapada grada Zagreba počeo je malom svečanošću, Jerko Leko je primio dar od predsjednika zato što mu je ovo stota utakmica na klupi Jaruna.

Sesvete su odmah po označenom početku utakmice jurnule prema golu Sajka, Matić se našao u dvije stopostotne prilike koje nije iskoristio, a kazna je stigla u desetoj minuti, Pranjić je zabio za vodstvo gostiju.

Jurun je do odmora djelovao zrelije, ali bez neke veće opasnosti po Žigera.

U nastavku igra se rasplamsala, ulazak Topića i Perića donio je dodatnu agresivnost Sesvetama. Domaćini dolaze do poravnanja nakon što je Perić pod prekršajem dobro pucao, Sajko obranio, a sudac Lacić je pokazao na bijelu točku. Topić rijetko griješi kod izvođenja kaznenih udaraca. Nakon poravnanja dodatno se zaoštrilo na travnjaku, Braun u 87' postiže gola za preokret i vodstvo domaćih.

Jarun se ne predaje odmah u sljedećem napadu dosuđen je prekršaj s lijeve strane, Lučo Ibanez koji je bio među najboljim pojedincima Jaruna izvodi perfektno slobodni udarac, šalje u čudnom luku loptu u šesnaesterac  domaćina, koja dugo putuje, a igrači Sesveta kao hipnotizirani promatraju njezin let, ona pada na tlo, odbija se, a Dajčer glavom je šalje u mrežu.

Igrala se treća minuta sučevog vremena, Alghoul izvanredno upošljava Matijevića, a ovaj  pronalazi Matekovića u kaznenom prostoru Sesveta kojeg ruši Kulenović, a sudac Lacić po drugi puta pokazuje na bijelu točku, ovaj put za korist gostiju. Alghoul je siguran izvođač, šutira iz mjesta, Žiger je nemoćan.

Ljubanović koji je danas izostao zbog odrađivanja kartona govori kako Muha nikad nije fulao penal.

Leko je u stoti nastup na klupi zaključio pobjedom, nekako se u zraku osjeća da je vrijeme za novi izazov, kraj sezone dat će odgovor.