Igor Pamić novi je trener Karlovca, danas je odradio prvi trening.

Igor Pamić ponovo je u Karlovcu, danas poslije podne vodio je trening. Naš izvor nam je danas dojavio da je u Karlovcu na razgovoru u klubu bio Perica Vidak, a onda prije nekoliko minuta dolazi nam vijest da je trening vodio Igor Pamić.

Da bi informaciju provjerili nazvali smo Nikolu Šprajcera tehnika kluba s Korane.

- Imate dobre informatore, Pamić je upravo završio s treningom, potvrdio je.

Pamić je prije više od deset godina Karlovac iz četvrte lige doveo među prvoligaše, hoće li div iz Žminja to ponoviti opet?

Jarun s devetoricom od 67' uspio sačuvati prednost od 2:0. Leko povukao dva vrhunska poteza, prvi uvođenjem Kelave umjesto Ačkara u prvom poluvremenu i Bambe u drugom kada je isključen Jugović.

JARUN - DINAMO II 2:0 (1:0)

ZAGREB: Igralište Kustošija. Gledatelja 180. Sutkinja: Martinčić (Koprivnica). Pomoćni suci: Pataki (Đakovo) i Rođak-Karšić (Podravske Sesvete). Četvrta sutkinja: Bolić (Zagreb).  Delegat: Raković (Zagreb). Kontrolor suđenja: Šupraha (Zadar)

Strijalaci : 1:0 - Karamatić (27′), 2:0 - Kelava (56')

JARUN: Spudić, Blaževski, Večerić, Karamatić, Dujmović (od 71 Bošnjak), Jugović, Proleta, Brkić (od 71 Bamaba), Ačkar (od 36 Kelava), Dobrić, Groznica (od 84 Adžić)

Trener: Jerko Leko

DINAMO II: Čavlina, Mamić, Palić (od 71 Chaiak), Milić (od 78 Brekalo), Katinić, Duvnjak (od 58 Šaranić), Vasilj, Rozić (od 46 Crnac)

Trener: Igor Cvitanović

Isključenja: Kelava 61' drugi žuti karton, Jugović 67' drugi žuti karton.

Izvanredna utakmica između Jaruna i Dinama II, sudar dva igračka titana u trenerskim ulogama, Jerko Leko ponajbolji Dinamov defenzivac na klupi Jaruna i Igor Cvitanović legendarna modra špica trener Dinama II. Pobjedom defenzivaca Leke njegov Jarun zasjeo je na čelo prvenstvene tablice, Jarun igra dopadljivo, ofenzivno. U prvom poluvremenu stvorio je nekoliko izvanrednih prilika, jedna je iskorištena i na odmor se otišlo s jednim golom prednosti, a da nije Čavlina briljirao uz pomoć stative moglo se s barem tri. Leko je povukao vrhunski potez s nervom najboljih trenerskih imena u 36' zamijenivši nervoznog Ačkara koji je ušao u seriju prekršaja zasluživši za jedan i žuti karton Kelavom koji je unio u igru Jaruna dodatnu agresivnost i pritisak prema golu gostiju.

Upravo je Kelava izvrsnim udarcem savladao Čulinu i podigao prednost na dva gola razlike, međutim pet minuta kasnije postao je tragičar jer je on koji je uveden da spasi Ačkara od drugog žutog kartona morao van iz igre zbog drugog žutog kartona. Po nama i gledateljima prestrogo ili neopravdano dosuđenog. U jednom startu s kapetanom Dinama Milićem, Kelava prvi dolazi do lopte, Milića inercija baca na Kelavino rame i on pada na travnjak, sutkinja Martinčić u prvi mah ne sudi niti prekršaj, a onda kada je vidjela da Dinamovom kapetanu curi krv iz nosa vadi crveni karton i Kelavu šalje u svlačionicu. Kapetan Jaruna Jugović joj zbog toga prigovara zašto i on dobiva žuti karton, a nakon šest minuta u nastavku zbog prekršaja dobio je i drugi. Jarun ostaje s devetoricom u polju, a Leko vuče drugi potez utakmice uvodi Bambu koji je s nekoliko izvrsnih akcija potpuno otupio napadačku oštricu i pritisak mladih igrača gostiju.

Igor Cvitanović je samo kratko na kraju rekao:

-Zasluženo, potpuno zaslužena pobjeda Jaruna.

Prokomentirali smo i s Jerkom Lekom utakmicu:

- Mislim da smo bili bolji protivnik imali smo više prilika dok smo bili jedanaest na jedanaest puno više od njih, dvije stative, gol nas nije htio, ni Dujmovića nije išlo tri puta sam je bio pred golom, Čavlina je odlično reagirao i dobro se postavljao. Gol iz prekida nas je malo podigao, išli smo po još jedan gol. Ačkar je bio nervozan još je dobio jedan udarac pa je ušao Kelava jer smo se bojali da Ačkar ne dobije drugi žuti, na kraju je ispalo da smo dobili dva crvena od dva najiskusnija igrača, Kelave nespretno i Jugovića zbog prigovora, drugi zbog povlačenja, ne bih to komentirao. Nisam još bio u situaciji da igram s dva igrača manje od kada sam trener, stali smo u 5-3 otraga, branili se dobro i mislim da smo zasluženo pobijedili.

Uvođenje Bambe je pun pogodak.

- Pa je, on ima onu energiju i brzinu koja nam treba da malo obranu odmori, lopta na njega i on s tom energijom donosi prednost. još je ušao i Adžić koji je dobro odigrao, pohvalio bih sve zamjene, svi su odradili odličan posao. što se tiče Kelave on je danas dogovorno bio na klupi, ušao je odradio ono što treba, šteta zbog crvenog kartona ali mislim da cijela ekipa zaslužuje pohvalu.

Veselio sam se utakmici i zbog sudara dva vrhunska bivša igrača, jednog defenzivca i drugog ofenzivca, pobijedio je defenzivac.

- Znate ono na treningu kada igra obrana protiv napada, obrana će uvijek dobiti, bez obzira koliko je napad dobar, pokazalo se to i danas, kroz šalu završio je Leko.

Nezapamćene promjene u Sesvetama: otišli su ponajbolji, ali su došla druga istaknuta drugoligaška imena. Kako će taj rizičan potez uskladiti trener Dino Babić?

Zanimljiva situacija događa se u Sesvetama šesto plasiranom drugoligašu i dvostrukom, u nizu, osvajaču Kupa ZNS-a.  Promjene u igračkom kadru na početku nove sezone takve su, kao rijetko kada i rijetko gdje. Otišla su najmanje petorica ponajboljih igrača: Geljić u Latviju, Malekinušić u Zrinjski, Kožić također u inozemstvo, bek i kapetan Ivan Mikulić u Dugo Selo, njegov brat Marko u nepoznatom smjeru...No, Sesvete su angažirale velik broj novaka, uglavnom poznatih drugoligaških nogometaša, a očekuje ih se još. Zasad su došli: Fintić (Dubrava), Baltić i Crnov (Cibalia), u Zagrebu relativno nepoznat Josip Mijatović (Hajduk II), Muić (Rudeš), Mijić (Dinamo II)... Bit će zanimljivo vidjeti kako će ih trener Dino Babić sastaviti i uskladiti. Ako Faris Krkalić, mladi golman na posudbi iz Dinama, ne bi podigao ljestvicu svoje klase, to bi moglo zabrinjavati. Potez s velikim promjenama je smion, ali i rizičan. Otišli igrači bili su visoko klasni, ali su imali problem stalnosti igre i forme. Od visokih dostignuća do neočekivanih posrtaja. To je prestalo biti ohrabrujuće.

Tomislav Svetina: Osigurali smo novčanu pomoć našim klubovima 1., 2., i 3. lige

Od kada je Tomislav Svetina postao predsjednik ZNS-a, koristi se svim svojim upravljačkim, a i odvjetničkim umijećima kako bi osigurao pomoć klubovima. Izborio se za pomoć za prvoligaše, drugoligaše i trećeligaše ZNS-a koji će dobiti potporu. Prvoligašima će tako na račun sjesti 75.000 kn, drugoligašima 58.000 kn i trećeligašima 20.000 kn

Trnje gubi korak u borbi za vrh: izgubili su i drugu uzastopnu utakmicu doma! Smrekar i društvo nastavili svoj pozitivan niz

TRNJE – ZAGOREC 1:3 (1:3)

STRIJELCI: 0:1 Kanceljak (11.), 0:2 Kanceljak (24.), 0:3 Smrekar (25.), 1:3 Guja (37.)

STADION: NK Trnje. GLEDATELJA: -. SUDAC: Ivan Brdarević (Jazavica) 6.

TRNJE: Gudelj 6, Ribić 6, Tabaković 6 (od 61. Krizmanić 6), Jelić 6, Kćira 6, Valković 6, Gašparac 6 (od 46. Mandić 6), Lipovac 6 (od 73. Carić -), Soldo 6 (od 46. Oluwatobi 6), Kurbalić 6 (od 61. Bogović -), Guja 6.5. TRENER: Rajko Vidović 6.

ZAGOREC: Babić 6.5, Landripet 6, Završki 6.5, Prahić 6 (od 46. Tarle 6), Mlinarić 6.5, Turniški 6, Leuštek 6, Firer 6.5 (od 80. Kolar -), Kanceljak 7.5 (od 90. Petrović -), Kovačec 7 (od 71. Vojaković -), Smrekar 7.5. TRENER: Drago Bartolić 6.5.

ŽUTI KARTONI: Jelić (53.), Turniški (54.), Mlinarić (60.), Kovačec (66.), Završki (90.), Tabaković (90.).

DOJAM UTAKMICE: 6

IGRAČ UTAKMICE: Matija Kanceljak (Zagorec).

Trnje je pretrpjelo četvrti poraz ove sezone, odnosno drugi uzastopni na svom terenu (s dva različita trenera) i čini se da će jesenski dio završiti na trećoj poziciji. U utakmici u kojoj su tražili desetu prvenstvenu pobjedu, uspjelo je, pak, Zagorcu sačuvati svoju seriju nepobjedivosti od jednakog broja susreta. Štoviše, u Krapinu su otišla sva tri boda, vjerojatno i lakše od očekivanog, svakako brže. Prijetila je u jednom trenutku katastrofa Trnju, ali je i mogući preokret bio opcija, da je možda bilo više „koncentracije“.

Rajko Vidović je bio prinuđen izvesti sastav bez uigranoga stoperskog para, Mamić-Pavlek, a nedostajali su i Marelja, te Poldrugač, kojeg već neko vrijeme nema u zapisniku. Nakon odrađene suspenzije, ispod vratnica je opet stao Gudelj. S druge strane, gosti su došli bez svoja dva pokretača, Poljaka i Postonjskog, ali i ex-reprezentativca Majcenića (21). I bolje su se snašli – upravo gosti, osobito na otvaranju.

Trnje je krenulo po očuvanje makar druge jesenske pozicije, ali su im planovi pali u vodu nakon svega 20-ak minuta, u kojima su gostujući napadači koristili i svaku najmanju priliku, pogrešku. Nije to bila „najbolja obrana lige“, krpao je zadnju liniju Tabaković, vezu Valković, a Soldo krilo.

Za 0:1 je zabio Matija Kanceljak, po prvi puta na utakmici, iz kornera kojeg je izveo Kovačec: dignulo se krilo gostiju i nadvisilo obranu Trnjana. Zatim se Smrekar okušao iz daljine, a onda je s Kovačecom dugo kombinirao za novo vodstvo. Bivši centarfor Varteksa pronašao je Kanceljaka u mat poziciji i 20-godišnje krilo ne propušta svladati Gudelja za 2:0. Samo tri minute kasnije, Smrekar je prebacio golmana Trnja za visokih 0:3! Zagorec je imao i četvrti pogodak samo koji trenutak kasnije, ali je Kovačec pucao pored gola.

Trnje se negdje izgubilo u tih četvrt sata, a onda je nadu donio Marko Guja, kada se u 37. minuti najbolje snašao u šesnaestercu i poklon obrane pretvorio u svoj 14. ligaški pogodak. Vratili su se domaći u meč iz potpunog „knock-downa“. Zamirisati je mogao i preokret, da je Kurbulić pospremio barem jednu od šansi u kojima se našao. U prvom poluvremenu; prvo nije dobro zahvatio glavom, zatim mu je obranio Babić, da bi naposljetku bio i neprecizan. U drugome; zatreseo je i prečku, a onda i pucao pored vratiju.

Za Trnje je u nastavku ušao i Akinpelu Oluwatobi, koji je zabio u Vrbovcu, ali nije bio ništa sretniji od svojih suigrača. Guja je prisilio vratara na pogrešku, ali njegov novi kolega u 75. minuti nije dobro reagirao na gotovo prazan gol pred sobom, a onda se nije proslavio ni koju kasnije na nabačaj Valkovića, kada je s par metara glavom prebacio vrata.

Usprkos dominacije Trnja, za momčad iz Krapine je bilo dovoljno da lopta stigne u noge Smrekaru, on je dalje znao što s njome, po potrebi. Mogao je tako i ranije, još u 56. minuti, kada je iskosa gađao suprotni gornji kut, zaključiti ovaj dvoboj, ali je ostao na svojih 12 pogodaka i trećem mjestu u poretku ljestvice strijelaca.

Pobjeda Zagorca, čista i zaslužena.

- Ovo je pobjeda čitave ekipe, a evo mene je danas najviše htjelo. Zasad smo se pokazali boljima na strani, no žalimo za nekim ispuštenim bodovima na svom terenu, kratko se osvrnuo Matija Kanceljak, danas dvostruki strijelac, koji ukupno na prvenstvenom kontu ima 7 zgoditaka.

Trnje sljedeće subote (13:30) gostuje u Španskom, dok će Zagorec ugostiti i pokušati srušiti Vrapče, nakon što u tri utakmice na Podgori nisu izgubili, ali niti pobijedili.

Ostali rezultati:

GAJ MAČE – SEGESTA 3:1 (Kipa 1, Cvrtila 27, Iskrić 71/Alapić 74)

Jarun - Maksimir 4:0 (izvještaj!)

Kurilovec - Bistra 1:1 (izvještaj!

RASPORED: 17. kolo, subota (13:30 sati): HAŠK – Gaj Mače, Maksimir – Mladost, Vrbovec – Jarun, Zagorec – Vrapče, Špansko – Trnje, Bistra – Karlovac, Ponikve – Kurilovec, Trešnjevka – Dugo Selo, Segesta – Lučko; 13. kolo - srijeda, 2.prosinca (13:30): Vrbovec – Kurilovec, Jarun - Mladost; 11. kolo - subota, 5. prosinca (13:00): Mladost – Karlovac; Kurilovec – Mladost (nepoznato).

Standings provided by SofaScore LiveScore

Lučko u pet minuta nastavka slomilo Trešnjevku! Ponikve ne pušta četvrtu poziciju, Vrapče dobilo i treću u nizu. Sve dublje tone HAŠK

LUČKO – TREŠNJEVKA 2:0 (2:0)

STRIJELCI: 1:0 Vajdovčić (47.), 2:0 Mesec (50.)

STADION: NK Lučko. GLEDATELJA:-. SUDAC: Mario Petrunić.

LUČKO: Koprić, Radić, Horvat, Škurla, Međimorec, Tarle (od 84. Rubinić), Šinko, Varga (od 90. Stanković), Vajdovčić, Miklić (od 62. Nad), Mesec. TRENER: Josip Kautero.

TREŠNJEVKA: Bogović, Matošević, Kluk (od 68. Matinko), Radanović, Puklin, Tičak, Paulinić, Čerkez (od 74. Gudelj), Čakarun (od 74. Pavlović), Kotarski, Burić. TRENER: Tomislav Lopac

IGRAČ UTAKMICE: Filip Vajdačić (Lučko)

U sastav Josipa Kautera vratio se nakon susreta suspenzije stoper Sandro Škurla, no izostali su u Ponikvama kartonirani Tin Kulenovića i Luka Povoljnjak, te pocrvenjeli Mihovil Rašića, dok kod gostiju s Trešnjevke nije bilo prvog klupskog strijelca Karla Josipovića (11 pogodaka).

Nakon prvoga poluvremena u kojem su obje momčadi imale izgledne prilike, utakmica je prelomljena u samo pet uvodnih minuta nastavka. Prvo je mrežu gostiju zatresao Filip Vajdovčić, kojem je pripao pokušaj izbijanja domaće obrane, nakon kojeg se sjurio prema golu i matirao Bogovića. Bio je to njegov četvrti ligaški pogodak ove sezone.

Svega tri minute kasnije, zabit će i „desetka“ domaćih, koja se najbolje snašla u malom prostoru nakon ubačaja iz slobodnog udarca s lijeve strane. Vratar Bogović je kratko otklonio, a Mesec pospremio – za svoj 10. prvenstveni pogodak, čime se poretku strijelaca približio na jedan zaostatka za Smrekarom i Josipovićem.

Lučko se tako - poslije poraza u Gajnicama kojim je prekinuta serija nepobijedivosti - vratio pobjedom u borbu za gornji dom ljestvice. Ovo im je ukupno sedmo slavlje u sezoni, odnosno peto doma, a to je učinak koji ih smješta na drugo mjesto po uspješnosti na svom terenu, odmah iza vodećeg Jaruna. Trešnjevka je, pak, nanizala tri utakmice bez poraza (5 bodova), i sigurno im ovaj poraz nije najbolje legao u lovu na mirnije pozicije. U sljedećem kolu u Grabi dočekuju Dugo Selo.

VIDEO - snimka utakmice! 3. HNL Središte, 16. kolo: Lučko – Trešnjevka 2:0

Do treće uzastopne pobjede došlo je Vrapče, koje je ugostilo posljednji Vrbovec, a velika tri boda osvojile su Ponikve u direktnom okršaju s Dugim Selom za petu poziciju. Mladost iz Petrinje dobila je i drugu u nizu na svom terenu, pa je nakon Gaja pao i HAŠK, kojem je to šesti poraz u nizu. Špansko je prekinulo pozitivnu seriju Karlovca, u dvoboju gdje su zabilježena i dva isključenja.

OSTALI REZULTATI:

Vrapče - Vrbovec 2:1 (Mavretić 1, Mioković 81/Hercig 52)

Dugo Selo - Ponikve 1:2 (Talan 68/Bartolić 65, Banovec 72)

Karlovac - Špansko 0:2 (Gaviria 30, Jazvić 52)

Mladost Petrinja - Hašk 3:0 (Lončarević 22, Dumbović 54, Baniček 64)

Kurilovec - Bistra 1:1 (izvještaj!)

Jarun na korak do jesenskog naslova, drugi hat-trick Igora Prijića u samo tjedan dana: To je moj posao, ovo mi je četvrti ove sezone!

JARUN – MAKSIMIR 4:0 (1:0)

STADION: NK Jarun. GLEDATELJA: -. SUDAC: Matija Spudić (Ivanić Grad) 6.5.

STRIJELCI: 1:0 Ačkar (11.), 2:0 Prijić (59.), 3:0 Prijić (67.-11m), 4:0 Prijić (79.)

JARUN: Spudić 7, Blaževski 6.5 (od 87. Vrdoljak -), Ćerdić 6.5, Šoša 6.5, Spišić 6.5, Jugović 7, Tolić 6.5 (od 73. Radoš 6.5), Ačkar 7 (od 83. Proleta -), Bamba 6.5 (od 83. Mamić -), Darojković 6.5, Prijić 8. TRENER: Predrag Jurić 7.

MAKSIMIR: Javor 6.5, Sesar 6, Rošić 6, Bradić 6.5, Bastalec 6 (od 80. Musulin -), Mamić 6 (od 70. Alili -), Mraković 6, Tomšić 6 (od 63. Prenkpalaj -), Dujmović 6.5, Adžić 6.5 (od 70. Krivec -), Šaronja 6. TRENER: Ratko Ninković 6.

DOJAM UTAKMICE: 7.

IGRAČ UTAKMICE: Igor Prijić (Jarun).

Igor Prijić ostvario je i drugi hat-trick u tjedan dana! Maksimiru je utrpao tri komada, u 4:0 pobjedi, baš kao i HAŠK-u prošle subote. Ukupno mu je to četvrti ove sezone: treći prvenstveni, uz jedan u Kupu ZNS-a s Trnjem. Momčad Predraga Jurića je na korak do jesenskog naslova, a morat će to potvrditi protiv Mladosti u srijedu i za vikend u Vrbovcu.

Netko je pred kraj poluvremena komentirao, u stilu: „kako tom čovjeku nikako da se odbije...“. Izazvalo je to smijeh kod službenog osoblja, a iako Prijić još nije niti primirisao šansi, moglo se naslutiti što se sprema. Nevjerojatno je koliko mu malo treba za pogodak. Znaju to već i na Jarunu.

Možda je Osječanin u prvom dijelu bio rezerviran, ali u drugom nije dugo čekao: za svoj prvi pogodak na utakmici opalio je iznenada, iskosa, s leđa. Zapravo smo stigli vidjeti tek kako lopta odsjeda u mrežu Javora.

Zatim je na sceni bio i osam minuta kasnije, kada je sebi odigrao dupli pas, riješio se čuvara i izbio pred vratara. Obrana gostiju mogla ga je zaustaviti, jedino, prekršajem za najstrožu kaznu. S bijele točke je Prijić pogodio – panenkom! U 79. minuti je zabio i treći pogodak, nakon što ga je lijepo između linija pronašao Radoš. Izbio je pred Javora i gurno prema maloj mrežici taman da lopta jedva uđe, a da se za njome bacaju...

I tako Prijić još jednom „ukrao show“. Jer do njegove pojave bila je to izjednačena borba. Rano je povela Jurićeva ekipa preko Arijana Ačkara (21), koji je u 11. minuti bio najviši na ubačaj iz slobodnog udarca Igora Jugovića. Stariji Ačkar, Željko, nije krio zadovoljstvo, mlađem iz dinastije je to bio drugi ligaški pogodak ove jeseni.

Maksimiru je ovo bilo treće teško gostovanje, te prvi puta da su bili prisiljeni otvoriti se u ranijoj fazi, što nije bio slučaj kod Trnja i Kurilovca. Stoga je i utakmica postala zanimljivija tim brzim vodstvom domaćih. Ninkovićevi su imali svojih prilika, brojimo čak tri „mrtvaca“: u 15. minuti Dujmovića na pas Adžića - kada je krilo gostiju slomio braniča i svladao vratara, ali je lopta pogodila stativu - zatim i Šaronje opet na dodavanje Adžića u 38. minuti, kada brani Spudić te ponovno Dujmovića nakon odigravanja Bradića. Sve u svemu, imala je pune ruke posla i „jedinica“ Jaruna, ali je na koncu i drugi susret zaredom sačuvala mrežu.

U nastavku su gosti stigli još zaprijetiti iz udarca Adžića, te jednom kada je sve bilo gotovo, a očistio je Špišić s linije (na beku umjesto  Mislimija). Jer ubrzo je glavnu ulogu preuzeo Igor Prijić, koji se nije zadovoljio niti nakon tri gola, „gledajući na sat“ o preostalom vremenu za četvrti. I nije da ga nije „okrznuo“, no zaustavio se privremeno na 19 prvenstvenih pogodaka.

Jasno, pratila su se i zbivanja u Kurilovcu. Izjednačenje Bistre donijelo je oduševljenje kod domaćih predstavnika još za vrijeme prvoga dijela, a i Jurićevi su u drugome odigrali i donekle rasterečenije, a svakako „najopušteniji“ je bio prvi strijelac lige.

Igor Prijić, igrač utakmice: Bit će tu još borbe i neizvjesnosti!

Broji li Prijić sve ove hat-trickove?

- Ovo mi je treći u prvenstvu, plus onaj u Kupu s Trnjem. Na meni je da zabijam, to je moj posao, hvala Bogu da me ide. Konsolidirali smo se i kao momčad, igramo dobro, a to je najvažnije. I da smo gore, u vrhu!

Pogled na ljestvicu, nakon ove pobjede i remija Kurilovca:

- Nadali smo se kiksu Kurilovca, što se i dogodilo, no ostaje dosta za odigrati, nama još dvije utakmice, njima tri. Mi gledamo da dobijemo sve do kraja, to bi bila naša računica za jesenski naslov. Imaju i oni dobru ekipu, i bit će tu još borbe i neizvjesnosti.

Na kraju, začula se i pjesma iz svlačionice Jaruna. Dovoljno glasna da se poveže s jesenskim naslovom koji im je tako blizu.

Trnje - Zagorec 1:3 (izvještaj!)

Matija Smrekar: Prijiću najiskrenije čestitam na golovima!

Potres u Trnju! Niti Bezer nije po volji igračima, nisu danas došli na trening. Bezer: Mojih 20 g. senirskog trenerskog staža ne dozvaljava o svemu reći ništa, sve u svoje vrijeme

Trnje pod vodstvom trenera Bezera na samom vrhu je 3.HNL središte, na drugom mjestu s bodom zaostatka za vodećim Jarunom. Imalo je Trnje priliku zasjesti na tron u nedjeljnoj matineji u srazu s Maksimirom, ali Ratko Ninković je sa svojom trupom na ručak otišao s punim bodovnim plijenom. Minimalan poraz od zelenih u kojem Trnje nije uspjelo pored svih pokušaja do boda uzrokovalo je tektonske poremećaje, a krenule su i glasine da je Bezer prije kraja utakmice napustio klupu. On nam je rekao da je prema svlačionici krenuo nakon isteka devedesete minute. Htjeli smo doznati što se dešavalo od predstavnik kluba Marka Nujića koji obično sjedi na klupi, nije nam uspjelo jer ovaj puta je izostao s utakmice jer je obolio od koronavirusa, doma je u samoizolaciji.

Nastavak drame se odvio danas, kada se na treningu nisu pojavili igrači, odlučili su se na bojkot trenera jer su navodno uvrijeđeni njegovim odlaskom s klupe prije zadnjeg sučevog zvižduka. Prema našem izvoru Bezer je ovakvim činom ostao šokiran.

- Nakon dvadeset godina seniorskog trenerskog staža na ovo neću reći ništa. Čekam potez uprave, bio je kratak Denis Bezer.

Jakov Sivrić, direktor Trnja nije bio previše razgovorljiv, samo je rekao da pričekamo do četvrtka kada će imati sastanak u klubu i da će nam prenijeti tada stav kluba.

Poznato je da je Bezerov prethodnik Milivoj Bračun također odstupio s klupe trećeligaša iz Trnja nakon tada "tihog bojkota" igrača, iz dobro informiranog izvora doznajemo da su isti predvodnici i ovoga javno demonstriranog bojkota trenera Bezera. Po jednima razlog svemu je kašnjenje plaća pojedincima, za što sigurno krivica nije na treneru ili se možda iza svega valja nešto veće. Šteta zbog nogometa jer Trnje je najavilo borbu za sam vrh i istaknulo kandidaturu za ulazak u 2. ligu.

Prema nepisanim pravilima u ovakvim situacijama po svemu sudeći Bezer će odstupiti, a njegovom nasljedniku neće biti lako s teretom jačine utjecaja igrača izvan zelenog travnjaka. Uprava kao i predsjednik Profozić nalaze se u vrlo teškoj situaciji i sada moraju čvrsto "pritegnuti uzde" u protivnom sve bi moglo kobno završiti i dugoročno se odraziti na funkcioniranje kluba.

Lučko s dva pogotka u deset minuta nastavka slomio Bistru. Posljednju su utakmicu izgubili još u rujnu kod Jaruna

LUČKO – BISTRA 3:1 (1:1)

STADION: Lučko. SUDAC: Ivan Marinčević.

LUČKO: Koprić (od 60. Čuljak), Radić, Kulenović, Škurla, Šinko, Rašić (od 89. Stanković), Tarle,Vajdovčić, Varga (od 78. Puntar), Povoljnjak, Mesec. TRENER: Josip Kautero.

BISTRA: Rihtar, Lovrić (od 64. Budimir), Jakopić, Šinko, Kunštić, Misimi (od 66. Brezec), Atlija (od 82. Božić), Jolić (od 64. Leonardo Matos), Rašić, Grozdek (od 82. Vodopijak). TRENER: Bernard Gulić.

STRIJELCI: 1:0 Kulenović (12.), 1:1 Grozdek (36.), 2:1 Mesec (48.), 3:1 Vajdovčić (58.)

ŽUTI KARTONI: Škurla (53.), Jolić (61.), Povoljnjak (90.).

ISKLJUČENJE: Škurla (87.-drugi žuti).

Nogometaši Lučkog ostvarili su svoju šestu prvenstvenu pobjedu (četvrtu na domaćem terenu), te nastavili pozitivan niz od sada već sedam utakmica bez poraza, uz dvije dobivene zaredom. Zadnjeg posrtaja jedva i da se sjećaju, dogodio se još krajem rujna na gostovanju kod vodećeg Jaruna. Ova serija dovela ih je do šeste pozicije.

Prvi je mrežu Bistre zatresao branič Tin Kulenović (23), stariji brat napadača Rijeke, Sandra, svojim prvim golom ove jeseni. Gosti su izjednačili preko Grozdeka i vratiti stvari na početak, a s tim je rezultatom i završio prvi dio dvoboja.

No odmah po nastavku susreta odgovoriti će druga „devetka“ , iskusni Vedran Mesec, upravo svojim devetim ligaškim pogotkom, a sve je riješio Vajdačić, koji se u strijelce upisao koju minutu prije nego što će otkucati sat vremena igre. Bio je to njegov treći ovosezonski zgoditak.

Ostali su gosti s igračem više na terenu, kasnim isključenjem Škurle, ali bilo je prekasno da se išta promijeni. Lučko sljedeće subote odlazi u Ponikve, dok će Bistra dočekati Dugo Selo.

Trnje je izgubilo dva boda protiv Vrapča uoči najvažnijih jesenskih utakmica: u subotu u Jarunu i 28. listopada s Gajem iz Mača. Ako u subotu padne Trnje će za prvim zaostajati šest bodova. Ako dobije - druga je priča!

TRNJE - Vrapče 2:2 (1:2)

ZAGREB - Igralište u Trnju. Gledatelja: 150. Glavni sudac: Antunović (Velika Gorica) 6,5. Pomoćni suci: Vitez (Kobilić) i Kupres (Samobor). Četvrti sudac: Landeka (Velika Gorica).

Strijelci: 0:1 - Fajdiga (15), 0:2 - Mohač (28), 1:2 - Lipovac (30), 2:2 - Gašparac (90).

TRNJE: Vojnić 6, Ribić 6,5, Marić 6, Pavlek 7, Kćira 6, Tabaković 6 (od 78. Gašparac 6,5), Mandić 6, Valković 6,5, Lipovac 6,5 (od 46. Marelja 6), Poldrugač 6, Guja 6. Trener Bezer 6.

VRAPČE: Tor 6, Banožić 6, Jedvaj 6, Belak 6, Samodol 6, Salopek 7, Gudelj 6, Ćibarić 6, Fajdiga 6,5 (od 76. Strmečki -), Mohač 6,5 (od 85. Plojović-Beriša -), Vukadin 5,5 (od 61. Mavretić 5,5).. Trener Radišić 6.
Ocjena utakmice: 6,5.
Igrač dvoboja: Salopek (Vrapče).

Osim naglašene borbenosti i četiri lijepa gola, svega ostalog je nedostajalo. U prvom redu nije bilo kvalitete i tehničke dotjeranosti. Mnoge akcije propale su zbog nabijanja. Jedini pravi potez u tehničkom smislu bio je pogodak Josipa Mohača iz slobodnog udarca s 20 m za goste.
Kad igraju Trnje i Vrapče - to traje već više od 80 godina, njihovo rivalstvo je jedno od najljepših zagrebačkih nogometnih priča - rezultat je uvijek neizvjestan bez obzira gdje se i u kojem rangu natjecanja igralo. Jedno takvo rivalstvo, ali nešto mlađe, postoji unutar gradske četvrti Podsused - Vrapče, moderne po dobu ustanovljenja, a riječ je o Vrapču i Ponikvama. Ne tako jako, no već sasvim prisutno je rivalstvo bliskih kvartova između NK Španskog osnovanog 1958. i NK Vrapča osnovanog prije Drugog svjetskog rata, te NK Ponikvi koje natječu od 1953.
Današnja utakmica Trnje - Vrapče (2:2) može idućih mjeseci izgledati kao presudna, ako se dogodi da Trnju nedostajati upravo dva današnja boda. To je to prokletsvo i slast rivalstva. Prije utakmice govorilo se samo o pobjedi Trnja i bodovnom izjednačavanju s Kurilovcem i Ponikvama na drugom, trećem i četvrtom mjestu. Jarun ima bod više na prvom mjestu i utakmicu više. Ali je Trnje zakompliciralo svoju situaciju u borbi za jesenski naslov. Domaći su izjednačenje postigli tek u 90. minuti. Protiv Lučkog su 12. rujna izjednačili u 91. pobijedili tek u 96. minuti. Trnje je na domaćem terenu osvojilo devet bodova jednako koliko i na četiri gostovanja.

U najvažnijem susretu s Kurilovcem Trnjani nisu postigli gol. Rezultat je bio 0:0. Trnje doma teško zabija jer nema igrača koji bi isporučio zadnji pas. A tek sada dolaze pravi izazovi: u subotu u Jarunu protiv vodećeg domaćina i 28. listopada u zaostaloj utakmici protiv Gaja iz Mača. Mogu se dogoditi "povijesni dobici" i jesenski naslov, ali i "historijski porazi" i makar privremeni slom potajne nade o kvalifikacijama za Druge HNL.
Po onome kako je danas igralo, za Trnje je malo nade. Vratar Gudelj koji inače unosi silnu sigurnost je ozlijeđen. Jarun je dolaskom Jugovića, jači u veznoj liniji, a tu je Trnje najslabije. Jarun ima Prijića i (konačno) kao drugu špicu Vragolovića, no on zbog kartona neće igrati. Zbog toga neće biti ni tamnoputog Bambe. Trnje je u takvoj situaciji da nikako ne bi smjelo izgubiti. Poraz bi značio šest bodova prednosti za Jarun.