Lorena Balić sa tri pogotka u pola sata riješila Dinamo! Osijek i Split sami na vrhu ljestvice...

DINAMO-OSIJEK 2:4 (1:4)

IGRALIŠTE: Oboj (Maksimir). SUDAC: Ivan Antunović.

DINAMO: Filipović, Kopić, Žagar (od 81. Leaković), Jedvaj, Skenderi (od 69. Devčić, Bartolović, Tomić, Petarić, Zdunić, Stančić (od 54. Škrlec), Taritaš.

OSIJEK: Belaj, Culek, Šalek, Laslavić, Nevrkla, Kunštek, Pranješ, Blažević, Matanić, Balić (od 71. Andrić), Čavić.
0:1 Balić (6.), 1:1 Tomić (17.), 1:2 Balić (22.), 1:3 Kunštek (25.), 1:4 Balić (30.), 2:4 Jedvaj.

Na maksimirskom Oboju odigran je derbi 6. kola Hrvatske nogometne lige žena, u kojem je favorizirani Osijek nadvisio Dinamo.
Najefikasnije igračica prvenstva, 22-godišnja Lorena Balić, kažnjavala je svaku pogrešku domaćih u otvaranju utakmice te je nakon pola sata igre na svom kontu imala upisana čak tri pogotka te sada ukupno broji njih 17.
No, nije to bila utakmica u jednome smjeru, jer igračice Marije Margarete Damjanović pružile su više nego pritojan otpor protiv doprvaka Hrvatske. Drugo dio im je čak i rezultataski pripalo, dobivši ga tim golom Jedvaj u samoj završnici.

Svaku pohvalu zaslužile su i uzimajući u obzir osječku pobjedničku tradiciju, kojoj je samo Split u zadnje dvije godine uspio stati na kraj. Ali i Dinamo je u tom redoslijedu nekako sve bliže tom samome vrhu, i ako je suditi po ovome derbiju, mogao bi u skorošnje vrijeme i po tom pitanju imati što za reći.

Osječanke su jasno dominirale, imale inicijativu tijekom čitave utakmice, dok su domaće cure svoju šansu tražile iz kontranapada. A iz takvih prijetnji, dviju su na koncu i iskoristile, te mogu žaliti da su pomalo olako primile rane golove kojima su djevojke Marijana Vuke uplovile u mirne vode, u dosta ranoj fazi ove utakmice.
-Prvo poluvreme je bilo njihovo, a drugo naše. U tom početku, prebrzo su nas iskontrirale i možda prelako došle do golova... Nama je nedostajalo nekoliko igračica; tri ili četiri s kojima bismo Osijeku mogli ozbiljnije parirati. No, priznati treba i njihovu kvalitetu, sjajnog egzekutora u liku reprezentativke Lorene Balić, dojam je trenerice Dinama nakon utakmice, s kojom smo popričali i o prvenstvenoj utrci.
- Pokazalo se, kao i u prošlom prvenstvu, da se mi izdvajamo od ostatka lige, baš kao i Osijek i Split u borbi za naslov. No, sve smo im bliže, šuljamo se i čekamo svoju priliku. Kad se bolje posložimo, i pojačamo, vjerujem da ćemo im biti još konkurentniji.

S druge strane, trener gostiju, Marijan Vuka, kratko je dodao:
Bila je to teška utakmica za nas. Odigrali smo odlično prvo dio, dok je drugi, pak, bio za što prije zaboraviti. No ostvarili smo svoj cilj, uzeli tri boda, i to je najbitnije.
U Splitu, kod kojeg je Dinamo ranije u sezoni poražen iz dva jedanaesterca, ove subote nije bilo iznenađenja te su prvakinje lako dobile Agram (5:1).
Na ljestvici nakon 6. odigranih kola vodi upravo Osijek sa 16 bodova, koliko ima i drugoplasirani Split (2:2 igrali u međusuobnom dvoboju). Dinamo je treći sa 12 bodova.

Agram teško stradao u Osijeku, kadetkinje i pionirke Gorice nose bodove iz Čakovca

11.10.2020. 3. kolo 1. HNLŽ:
Zagreb ŽNK Dinamo - ŽNK Marjan 4:0

Dinamovke vrlo lako s raspoloženom Sarom Skenderović koja je s tri gola potopila Marjanke.

Zadar ŽNK Donat - ŽNK Split 0:7
Razigrane Spličanke lako kod novog prvoligaša Donata.

Slavonski Brod ŽNK Viktorija - ŽNK Neretva 2:3
Iznenađenje u Slavonskom Brodu, Neretvljanke lako do bodova i zacementirale Viktoriju na začelje ljestvice. Sve se odigralo u prvom pouvremenu.

Osijek, ŽNK Osijek - ŽNK Agram 15:0
Agramerke teško stradale u Osijeku, Izabela Lojna i Lorena Balić zajedno zabile 11 golova, Kristina Nevrkla 3 i Martina Šalek 1. Zečice su bile neumoljive za dječji vrtić Agrama.

ŽNK Rijeka - ŽNK Dinamo 0:8
Dinamovke vrlo lako prošetale Rijekom i nakon 4 kola imaju stopostotni učinak zajedno s agramerkama.

NŠ Međimurje-Čakovec - ŽNK Viktorija 2:0
Međimurke do treće pobjede došle preko Brođanki

Agram - ŽNK Marjan 6:0
Agramrerke i četvrta pobjeda u nizu protiv dobrih Marjanki, lako i uvjerljivo. Igračica utakmice Lea Kolčić.

ŽNK Donat - ŽNK Split 6:2
Donat pobjedom protiv Splita na trećem mjestu.

ŽNK Rijeka - ŽNK Dinamo 2:1
Teško ali ipak slatka pobjeda protiv Dinama ostavilo Rijeku u pratnji s Osijekom i Agramom

NŠ Međimurje-Čakovec - ŽNK Viktorija 6:1

ŽNK Agram - ŽNK Marjan 9:0
Agramerke laganos 50% snage uvjerljive protiv Marjanki, igračica utakmice Ana Jakobašić koja je u ovom prvenstvu postigla svoj 20-ti zgoditak i vodeća je na listi strijelaca

HNK Gorica - ŽNK Neretva -:-

Donatu bodovi kod Neretve u prvoj pobjedi, pionirke Gorice na gostovanju kod Osijeka iznendaile pobjedom.

Agram – Viktorija 3:0
Agramerke upisale i drugu pobjedu protiv gošća iz Sl. Broda. Istakle su se Ana Kalaj koja je i izborila kazneni udarac ali s 11 m nije bila dovoljno koncetrirana, i Sara Bučić koja je prekrasnim udarcem s 20 metara neobranjivo i rijetko viđenim golom dovela Agramerke u vodstvo u 12 minuti.

Neretva – Donat 0:3

Igračice ŽNK Donat došle su do prve, povijesne pobjede u natjecanju Prve nogometne lige za žene. U 2. kolu su na gostovanju u Metkoviću rezultatom 3:0 bile bolje od ekipe Neretve.Zadranke su do velike pobjede kod favoriziranog protivnika stigle već u prvom poluvremenu nakon kojeg su na svojoj strani imale prednost od 3:0. Prvi gol djelo je Ine Fridrih u 4. minuti, u 13. je na 2:0 povisila Roberta Savić, a točku na “i” sjajnog prvog dijela stavila je u 45. minuti Sara Ivandić.

– Vrlo teška utakmica ali na kraju naša zaslužena pobjeda. Rano smo poveli s 2:0 i praktički već u tim trenucima zaključili utakmicu. Želim čestitati svojim curama na htijenju i želji. Nije bilo lako igrati po ovoj vrućini ali pokazale su, baš kao i u utakmici protiv Agrama, da mogu i uzele prve bodove u ovom natjecanju – zadovoljno je nakon utakmice zborio trener Donata, Jure Perković.

Dobra predstava koju su Zadranke pružile na otvaranju prvenstva protiv Agrama sada je nagrađena s tri velika osvojena boda.

Marjan – Osijek 0:5
Osječanke i u drugom nastupu kod Marjanki došle do visoke pobjede. Dugo su Marjanke držale nulu ali u 39 minuti ih je načela Lorena Balić.

Split – Dinamo 2:0
U Splitu golovima Lubine iz kaznenih udaraca prvakinje došle do druge pobjede.

ŽNK Dinamo - ŽNK Neretva 7:0

U trećem kolu Gorica je priredila iznenađenje svladavši Osijeka u Osijeku s 2:1. Donat visoko porazio djevojke Katarine Zrinski. Agramerke lako do bodova u Splitu i startale s 100% učinkom kao i mlade nogometašice Dinama i Viktorije

ŽNK Dinamo - ŽNK Neretva 0:1

Iznenađenje trećeg kola napravila Neretva u Zagrebu kod Dinama. Agramerke silovito prva tri kola kao i Osiječanke, Rijeka i Neretva sa stopostotnim učinkom.

12 ŽNK Katarina Zrinski 3 0 0 3 0 71 -71 0

U prvom kolu 1. lige žena pobjede upisali Dinamo, Agram i Osijek, Split i Marijan igraju danas 01.10.

27.09.2020 1 kolo 1. HNLŽ
ŽNK Split : Marjan igra se 01.10.2020
ŽNK Dinamo 3 : 0 ŽNK Neretva

Rutinska pobjeda Dinama bez kapetanice Ivane Stanić i Ane Bartolović ponajboljih igračica Dinama. Dinamo je lako došao do pobjede nakon dvije greške gostujuće vratarke.
Igračica utakmice Lea Zdunić

ŽNK Donat Zadar 1 : 2 ŽNK Agram

U svom premijernom nastupu u Prvoj hrvatskoj nogometnoj ligi za žene ŽNK Donat je na svom travnjaku poražen od ŽNK Agram rezultatom 2:1.
Na Stanovima je tako nakon pet godina ponovno odigrana jedna prvoligaška utakmica, a 50-ak okupljenih gledatelja moglo je uživati u onom što su, unatoč zahtjevnim vremenskim uvjetima i kišom natopljenim terenom, pružile igračice obje ekipe.
Bila je to jedna vrlo zanimljiva utakmica s puno trke, žestokih duela i lijepih prilika. Ipak, dugogodišnje iskustvo igranja Prve lige na kraju je presudilo pobjednika iako ne bi bilo nezasluženo da je Donat u ovom susretu došao do boda.
Gošće je u 35. minuti iz jedanaesterca u vodstvo dovela Ana Kalaj. Na 1:1, također s bijele točke, u 73. je izjednačila Petra Barbir, da bi konačan rezultat u 81. minuti postavila Lana Novak.
– U jednu ruku sam tužan, a u drugu opet ponosan. Tužan što nismo na kraju uzeli bod, a možda smo mogli i više. Ali mislim da je na kraju presudilo iskustvo i njihova individualna kvaliteta. I vremenski uvjeti bili su teški iako ne znam kome je to više odgovaralo. Bilo je tko da više želje i srca na kraju će osvojiti bodove. Mi jesmo dali najbolje od sebe ali bodovi, nažalost, odlaze put Zagreba – izjavio je nakon utakmice trener Donata, Jure Perković.
Iako poražene, igračice Donata danas su se predstavile u dobrom svijetlu. I ako se po jutru dan poznaje, ekipa trenera Jure Perkovića ne bi se trebala bojati za svoj prvoligaški status. Pogotovo ako nastave s ovakvim izdanjima i protiv direktnih konkurentica u toj borbi.

ŽNK Viktorija 0 : 15 ŽNK Osijek
U Slavonskom Brodu zečice lagano do bodova. U realizaciji se istakla Lorena Balić s 4 zgoditka