Dinamo pregazio Hajduk! VAR poništio regularan gol Špikića, Hajduk sretno otišao na odmor s prednosti. Protiv ovakvog Čačićevog Dinama ne može se igra postaviti kukavički kako je to uradio trener Hajduka Dambrauskas.

DINAMO - HAJDUK 4:1 (0:1)

ZAGREB, Stadion Maksimir. Gledatelja 14310. Sudac: Bel (Osijek), Pomoćni suci: Tomas (Vladisavci) Pataki (Đakovo) 4.Sudac: Matić (Osijek) Delegat: Smokrović  (Rijeka) VAR: Zebec (Varaždin). Kontrolor suđenja:Svilokos, AVAR: Zobenica (Velika Gorica).

Strijelci: 0:1 - Atanasov (45+2), 1:1 - Baturina (61‘), 2:1 - Ademi (64‘), 3:1 - Gojak (84‘), 4-1 - Oršić (90+1‘)

DINAMO: Livaković, Ristovski, B. Šutalo, Perić, Ljubičić, Ademi (od 76. Gojak), Mišić,  Špikić (od 76. Oršić), Baturina (od 88. Lauritsen), Ivanušec, Petković (od 80. Drmić)

Trener: Ante Čačičić

HAJDUK: L. Kalinić, Awaziem, Borevković, Simić,  Lovrencsics (od 60. Mikanović), Grgić (od 71. Sahiti), Atanasov (od 60. Vuković), Čolina (od 61. Melnjak), Krovinović, Biuk (od 81. N.Kalinić), Livaja

Trener:Valdas Dambrauskas

Stoti derbi između Hajduka i Dinama pripao je Dinamu, plavi su pregazili Hajduk, dominirali su cijelu utakmicu. Hajduk je pokušao u otvaranju utakmice i kada nije uspio iznenaditi modru momčad kao da je stao, a Dinamo je preuzeo inicijativu i dominirao terenom. Takva igra okrunjena je golom Špikića u 21', ali ga je VAR poništio, a kako se čini potpuno pogrešno, Špikić nije bio u zaleđu. O tome će se još raspravljati, igrači i Čačićevi pomoćnici izašli su u drugom dijelu na teren ljuti kao risovi jer su tek u svlačionici spoznali da su zakinuti za Špikićev gol.

Hajduk je igru bazirao na otezanju, vjerojatno je ideja trenera bila što više umrtviti igru, pa su ispucavanja Lovre Kalinića trajala beskrajno dugo, kao i svaki slobodan udarac i aut gostiju. Imao je Dinamo još neke prilike u prvom dijelu, što Kalinić nije obrani otišlo je tik pokraj okvira njegovog gola. I onda hladan tuš na Maksimiru u drugoj od tri minute sučeve nadoknade vremena Atanasov je s nekih 25 metara neobranjivo šutirao, Livaković je bio nemoćan. Za goste scenarij koji ni sami nisu mogli napisati.

Dinamo je u drugom dijelu nastavio s dobrom igrom iz prvog poluvremena uz još dozu inata zbog već spominjanog VAR-a i zaleđa Špikića. Hajduk nastavlja s igrom zadržavanja, Bel je čak priprijetio Kaliniću, a nedugo zatim Baturina ga matira i poravnava, tri minute poslije Ademi je strijelac za 2:1. Gojak i Oršić nakon što su ušli strijelci su bili za konačnih 4:1. Velika pobjeda Dinama i trenera Čačića kojem je ovo peti sraz s Hajdukom i peta pobjeda.

Igrači su dugo sa sjeverom slavili nakon utakmice, dok se Ante Čačić uputio ka svlačionici usput primajući čestitke. Kad se samo vratimo par dana unatrag i prisjetimo poslije Ludogoreca uzburkanih duhova i kritika na račun trenera Čačića, pa i igrača, općenito na igru Dinama, a mišljena smo tada bili da je to besmisleno i pogrešno, da smo bili u pravu stigla je potvrda nakon ove utakmice.