Featured

Karlo Kralj se ženi pa nije bio na klupi. Ali otkad je na dvojnoj registraciji Rudeš ga i ne prakticira. Ušao je neiskusan Ciban i primio dva obranjiva gola. Kao po pravilu Rudešu uvijek nešto fali

RUDEŠ - ISTRA 1961 1:3 (1:1)

ZAGREB - Stadion u Rudešu. Gledatelja: 250. Glavni sudac: Zebec (Varaždin) 6,5. Pomoćni suci: Starčević (Bjelovar) i Premužaj (Varaždin). Četvrti sudac: Majstrović (Crikvenica). Var: Bel i Novosel. Delegat: Polić (Pleternica). Kontrolor sudaca: Conjar (Osijek).

STRIJELCI: 0:1 - Laval (16), 1:1- Mašala (19), 1:2 - Čuić (73), 1:3 - Lisica (75).

RUDEŠ: Marković 6,5 (od 40. Ciban 5,5), Karačić 6,5, Mrčela 6, Camara 6,5, Krušlin 6 (od 82. Magđinski -), Kuzmanić 6 (od 66. Ro. Brajković 6), Pasariček 6, Ćorić 5,5, Mašala 7 (od 67. Doležal 5,5), Latković 6,5 (od 82. Ali Sabour -), Korač 6. Trener Mladina 6.

ISTRA 1961: Majkić 7, Iovu 6,5, Majstorović 7, Koski 6,5, Hujber 6 (od 64. Jaganjac 6), Blagojević 6 (od 46. Čalušić 6, Petrušenko 6, Devetak 6, Lawal 6,5 (od 64. Čuić 6,5), Filet 6 (od 46. Vuk 6) , Ekong 6 (od 72. Lisica 6,5). Trener Tramezzani 6,5.

Ocjena utakmice: 6.
Igrač dvoboja: Majstorović (Istra 1961).

Istra je pobijedila, a nije se proslavila. Rudeš je igrao bolje nego 8. studenoga 2011. kada je u osmini finala Kupa i s igračem manje pobijedio sa 2.1. Presudila je ozljeda vratara Mateja Marković kojega - u sudaru u 40 minuti - kao da je struja udarila i on je morao van. U drugom poluvremenu već je sjedio na tribini. Na vrata je stao 19-godišnji Eugen Ciban koji se nije snašao. Primio je dva gola  koja je trebao obraniti.

"Ušao je nezagrijan", pravdao ga je neraspoloženi trener Mladina, iako je golove primio u drugom poluvremenu.

Bilo bi logično da je na rezervnoj klupi sjedio Karlo Kralj na dvojnoj registraciji u Rudešu i Kustošiji. No, Rudeš to ne prakticira, a i Kralj se ženi.

Rudeš je promašio puno šansi i kao da je postalo pravilo da mu uvijek nešto nedostaje.